Obrázok

Vitajte na fóre RetroZone.sk
Obrázok Facebook
Obrázok Instagram
Obrázok Discord

Mini recenzia: Miuzei Housing pre Raspberry Pi 4

Argon One/Neo, Nes4pi a iné
Používateľov profilový obrázok
Dark77
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 53
Dátum registrácie: Po, 27. Júna 2022, 19:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Mini recenzia: Miuzei Housing pre Raspberry Pi 4

Príspevok od používateľa Dark77 »

Obrázok

Po prechode z Raspberry Pi 3B 1GB na 4B 4GB som uvažoval o vhodnej krabičke s aktívnym chladením, ktorá nielen dobre uchladí, ale bude disponovať i pridanou hodnotou z estetického hľadiska, keďže RPi mi beží pri telke v obývačke.

Po prečítaní pár recenzií a po skúsenostiach s nejakými tými case-kami, ktoré som už vlastnil, som sa rozhodol pre Miuzei Housing.

Keďže u nás lokálne bola táto krabička nedostupná, rozhodol som sa ju objednať z nemeckého Amazonu.

V nasledujúcom linku ju dostať v 2 farbách:
čiernej a sivo-čiernej.

Kód: Vybrať všetko

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08FHN6HX8/
Inštalácia bola veľmi jednoduchá, ako takmer pri každej krabičke a zvládnu ju aj mladšie ročníky.

Krabička ma s poštovným vyšla 20,29€, čo je vskutku dosť, ale dôležitým faktorom bolo chladenie a to hlavne v letných mesiacoch.

Na obrázku nižšie je uvedená teplota pri 24/7 prevádzke (OS DietPi), pri vnútornej teplote takmer 30 stupňov (Jún 2022).
Obrázok

V zimných mesiacoch sa táto teplota pohybuje popri 29-32 stupňoch, čo značí veľmi dobrú chladiacu vlastnosť.

O chladenie sa stará 35 mm ventilátorček, ktorý mám zapojený na 3.3V, kvôli hlučnosti, viď obrázok nižšie:

Obrázok

Ako plus je, že krabička je dodávaná s vlastným napájacím adaptérom, ktorý disponuje tlačítkom pre zapnutie/vypnutie zariadenia (viď obr. nižšie).

Ak RPi nepotrebujete napájať 24/7, je to veľmi užitočná pomôcka, keďže nepotrebujete zakaždým vypájať adaptér zo siete.

Obrázok

Zhrnutie:

Pozitíva:

Veľmi estetická krabička
35mm fan
Vlastný adaptér s on/off tlačítkom
4x heatsinky v balení

Negatíva:

Cena
Fan je pri úplnom tichu trošku počuť

Raspberry Pi 4 mi beží v tejto krabičke cez 2 roky pri 24/7 prevádzke, bez akýchkoľvek problémov.

Ak uvažujete o novej case-ke/krabičke, kúpou miuzei určite nič nepokazíte, práve naopak a zároveň sa vám hodí aj vedľa telky.

Pôvodná recenzia z 30. Júna 2022 bola aktualizovaná
GB Color & GB Advance SP with IPS display mod and custom brightness
Raspberry Pi 4B 4GB | Miuzei housing with 35mm fan | Digital USB thermometer DS18B20 | 500GB external SSD | DietPi OS